آشنایی با انواع تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی از آلیاژهای پلی کربنات, آلمینیوم, گالوانیزه و رول فرم تولید می شود که هر کدام برای یک منظور خاص تولید شده اند اما پر کاربردترین تیغه در این میان تیغه آلمینیومی می باشد. این تیغه ها هم در ایران تولید دارد هم کشورهای دیگر با این تفسیر که تیغه های تولید ایران هم از کیفیت خوبی برخوردار هستند (البته نه همه تولید کنندگان). در زیر توضیحاتی برای انواع تیغه کرکره برقی ارائه می شود.

– تیغه های شفاف یا پلی کربنات که ظاهری شیشه ای مانند دارند که مزایایی دارند؛ زیبایی کار، امکان رویت محیط و جذب اشعه های مضر خورشید که معمولا بانک ها، و مراکز تجاری از این تیغه استفاده می کنند.

– تیغه های استاندارد تولید شده موارد مصرف مختص خود را دارند، که به دو نوع دو جداره و تک جداره تقسیم میشود و در دو جداره مدل پل دار، بدون پل و فومدار تقسیم می شوند و در تیغه تک جداره پانچ دار و ساده تقسیم می شود. این تیغه ها تماماً در دو حالت تخت و قوس دار تولید می شود.

– آلومینیومی تک جداره (ساده و پانچی) منظور از پانچ سوراخ دار بودن است که مثلا در طلا فروشی ها استفاده می‌شود. تیغه آلمینیوم دو جداره که به صورت استاندارد در ارتفاع 55mm 77mm 100mm تولید می شود. در این میان تیغه سایز 77mm پل دار بیشترین مصرف را دارد و تقریبا بهترین سایز تیغه برای منازل، مغازه و مکان های نیمه صنعتی و… است.

– تیغه های گالوانیزه (تک جداره و دوجداره) که در همان سایزهای استاندار تولید می شود و از قیمت پایین تری برخوردار است.

– تیغه های رول فرم که موارد استفاده آن در پرده کرکره و امثال آن می باشد. این نوع تیغه از روش رول فرمینگ به دست می آید و با اسقامت بالا و وزن کم توان کمتری از موتور طلب می کند و ضد زنگ و خط و خش هم می باشد.